Home Moderní přístupk tradičním hodnotám

-Velikost
textu
+

O nás

Na počátku byla myšlenka….

V prvopočátku jsme chtěli založit společnost, která se bude věnovat pěstování rychle rostoucích dřevin. V průběhu zjišťování potřebných informací a ekonomických modelací jsme dospěli k závěru, že z pohledu cash-flow je pro nás tento záměr nerealizovatelný. Shodou pozitivních náhod jsme následně začali uvažovat o zemědělství a tak vznikal společnost ZENERGO.

Historie

Dne 23. 3. 2011 byla založena společnost ZENERGO s.r.o. Na začátku našeho působení jsme se snažili získat do nájmu ornou půdu, na které bychom následně rozvíjeli zemědělskou činnost. Nabídli jsme lidem vlastnícím ornou půdu v našem okolí možnost pronájmu jejich nemovitostí za cenu 2-3x vyšší, než dosud měli sjednanou ve svých nájemních smlouvách. Tento náš počin nebyl vnímán kladně ze strany vlastníků nemovitostí (obavy z mladé firmy, jakási lenost něco měnit, snad nostalgie) a pochopitelně ani ze strany našich konkurentů, zemědělských podniků, většinou vzniklých transformací z bývalých JZD, které měly půdu pronajatou „za hubičku“. Na základě neúspěchu s najímáním půdy jsme byli nuceni přepracovat náš business plán a začali jsme půdu od vlastníků vykupovat s tím, že na ni budeme následně hospodařit. Jeden z našich obchodních partnerů s oblibou říká „všechno zlé, je k něčemu dobré“ a dle našeho názoru to byl právě tento okamžik, díky kterému je naše společnost dnes tím, čím je.  V roce 2013 začal vznikat holding a společnost ZENERGO s.r.o. se transformovala na ZENERGO a.s.

Současnost

ZENERGO a.s. je mateřskou společností dynamického holdingu firem, které svou podnikatelskou činnost vyvíjí na území celé České republiky. Hlavní aktivitou je zemědělství, výkup půdy a příprava energetických projektů.  V současné době má holding ZENERGO a.s.  50 zaměstnanců.

Budoucnost

ZENERGO a.s. plánuje významnější postavení na trhu, větší ekonomickou sílu i kapacitní možnosti. Kvůli současným i budoucím trendům trhu budou vytvořeny jednotlivé dceřiné společnosti zabývající se rozdílnými činnostmi tak, aby byla celá skupina stabilní i při zakolísání trhu některého ze segmentů.

Recepce

LENKA HLINECKÁ

Recepční

Tel.: +420  608  198  895

E-mail: l.hlinecka@zenergo.cz

Provoz společnosti

Ing. MILAN KUČERA

Provozní ředitel

Tel.: +420  775  968  958

E-mail: kucera@zenergo.cz

Máte dotaz?

Napište nám Vaše přání, nabídku nebo dotaz. Budeme reagovat v co nejkratší době.

ZENERGO a.s.

Sídlo společnosti: Čejč 61, 696 14 IČ: 29269661 DIČ: CZ29269661

+420 608198895

info@zenergo.cz